[ad_1]
Bądźmy szczerzy, jeśli chodzi o tuning samochodu, to jak pole minowe. Ale jesteśmy tutaj, aby pomóc…
Firmy zajmujące się tuningiem samochodów i producenci części to nasze wsparcie. Nawet najbardziej utalentowani członkowie świata samochodów szybkich mogą od czasu do czasu potrzebować pomocy, czy to z częściami, fabrykacją, pracami mechanicznymi czy sztuczkami elektrycznymi.
Problem polega na tym, że jesteśmy w realnym życiu, a nie w baśni. Podobnie jak w innych dziedzinach, istnieje tak samo duża szansa na oszukanie kogoś w środowisku samochodowym, jak w innej części świata. Dlatego nadszedł czas, aby dać ci kilka porad.
Możemy to podsumować, mówiąc po prostu, że należy przeprowadzić badania. Ale chociaż to prawda, jest w tym więcej. Dlatego przedstawiamy nasze 10 najlepszych sposobów, aby nie dać nabrać się na oszusta tunerową…
1. WSZYSTKIE UMÓWIONE PRACE ZAPISZ NA PAPIERZE
Chociaż nie ma w tym nic złego, rozmawiając osobiście z firmami, upewnij się, że wszystko, co planujesz zrobić, zostaje szczegółowo zapisane na piśmie: części, koszty, a co za tym idzie. Powód jest taki, że jeśli jest coś, z czym nie jesteś zadowolony, to masz dowody. Jeśli uważasz, że coś zostało zrobione inaczej, niż się umówiłeś, możesz wrócić do swoich e-maili i masz tu dowody. Jeśli masz tylko ustne porozumienie, nie masz żadnego atutu, jeśli sytuacja pogorszy się. Istnieje możliwość, że o tym zapomnieli, nie usłyszeli, nie zrozumieli albo wiedzieli bardzo dobrze, ale mogą to zaprzeczyć bez żadnych dowodów.
2. NIE ZAWSZE OTRZYMASZ TO, ZA CO PŁACISZ
Kiedy samochody się psują, często słyszy się, że „dostaje się to, za co płaci”. Ale w środowisku tuningu, bardziej niż prawie gdziekolwiek indziej, to po prostu nie jest prawda w wielu przypadkach. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, można się spodziewać, że drogie części będą dobre, istnieje wiele przypadków, kiedy znacznie tańsze części lub firmy są naprawdę bardziej opłacalne. Podobnie jak w większości dziedzin życia, czasami płacisz więcej za sławę danej marki na swoich częściach, na przykład. Ale to nie zawsze sprawia, że są one najlepsze, bez względu na to, jak fajne są. Przeprowadź badania, szukaj dowodów na wydajność i podejmuj decyzje na tej podstawie.
3. JEŚLI TO BRZMI ZA DOBRZE, BY BYŁO PRAWDZIWE, PRAWDOPODOBNIE NIE JEST
Podczas gdy „Dostajesz to, za co płacisz” to po prostu nieprawda, to drugie skrajne podejście, które jest jak dzikie, nieznane twierdzenia o niesamowitej wydajności za prawie żadne pieniądze, zazwyczaj jest równie wielką kłamstwem. Od elektrycznych nadmuchiwaczy z eBay i innych tandetnych rzeczy, które twierdzą, że dadzą Ci 30 KM za 30 funtów, do rzeczy, które mogą kosztować wiele tysięcy, ale również mają podejrzane, nieprawdziwe twierdzenia o wydajności. Chyba że możesz sprawdzić kilka faktów i znaleźć dowody na to, że to, co mówią, jest rzeczywiście realne, to prawdopodobnie jest to oszustwo.
4. KAŻDY MOŻE ZAŁOŻYĆ FIRMĘ TUNINGOWĄ
Nie zakładaj automatycznie, że jakaś osoba, nawet ta najbardziej zachwycająca firma tuningowa, o której kiedykolwiek słyszałeś, ma pojęcie, co robi! Serio, każdy, nawet twoja babcia, może założyć firmę tuningową. Nie trzeba zdawać egzaminu ani przechodzić żadnych inspekcji. Posiadanie firmy tuningu nie oznacza dosłownie nic, jeśli chodzi o wiedzę czy umiejętność. Podczas gdy istnieje wielu tunerów, którzy są absolutnymi geniuszami, nie wszyscy tunerzy są równie utalentowani. Więc badaj – pytaj – o tych ludzi i to, czego są w stanie dokonać, zanim otworzysz portfel!
5. DOWODY SĄ KLUCZOWE
Dzięki cudom internetu, chyba że robisz coś zupełnie nowego lub niesamowicie nietypowego, jest bardzo prawdopodobne, że to, co planujesz zrobić, zostało już wykonane. Dlatego zamiast ślepo ufać firmie, że to, co mówią, jest prawdą, zrób małe sprawdzenie faktów i spędź trochę czasu na poszukiwaniu wyników innych osób, które już to zrobiły. Jest to szczególnie przydatne w przypadku takich rzeczy jak turbosprężarki, gdzie chociaż nie znajdziesz turbiny do swojego dokładnego samochodu, jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz ją zamontowaną w silniku wystarczająco podobnym, aby zrobić całkiem dobrą…
[ad_2]
Źródło